من بهتر ۱۱

من بهتر ۱۱

ویژگی ها:
خانه توانگری طوبی
تماس بگیرید 017


نقد و بررسی اجمالی

) چون زمان، اشتیاق و پول شما عزیزتر از اینهاست که اتلاف بشود، برای مصاحبه با طرحواره درمانگران خانه توانگری ثبت نام می‌کنید. قبل از مصاحبه دو  تست معتبر جهانی را می‌زنید. گزارشتان قبل از مصاحبه در اختیار ماست که به شما بازخورد بدهیم. نتیجه تست شما و نتیجه مصاحبه شما تعیین می‌کند که چک کنیم که ایا این کلاس بدرد شما می‌خورد یا نه؟

۲) پس از قبولی و ثبت نام  وارد گروه تلگرامی کلاس می‌شوید تا برای کارگاه آماده بشوید

۳) کارگاه سه روزه شهریور حضوری است و بحث تله ها را تمام می‌کنیم. کتاب درسی در اختیارتان است و بارها روخوانی می‌کنیم و بحث می‌کنیم. شما صحبت می‌کنید و ما بررسی می‌کنیم و پاسخ می‌دهیم یا صبر می‌کنیم در موعد دقیقش پاسخ می‌دهیم

۴- بعد از این سه روز فشرده اساسی، شروع می‌کنیم به هفته ای ۹۰ دقیق کلاس آنلاین تا آذر

۵- یک جلسه فردی ۴۵-۶۰ دقیقه با من هم دارید که فرصتیست مناسب برای گفتگوهای خودتان (کل پاییز فرصت دارید)

برای ثبت نام در مصاحبه من بهتر ۱۱ روی عکس زیر کلیک کنید

 

قبل مصاحبه :
۱) فرم کوتاه طرح‌واره YSQ: که ۱۸ تله را شناسایی می‌کند
۲) ذهنیت‌های طرح‌واره‌ای SMI:که به بررسی حالت‌های ما در واکنش به تله و رفتاریست که در آن موقعیت انجام می‌دهیم.

و همینطور در ادامه کارگاه از سه تست دیگر استفاده می‌کنیم.
۱) اجتناب: YRAI
۲) جبران افراطی: YCI
۳) فرزندپروری:YPI

 

من بهتر واقعا چیست؟ بخش اول (طرحواره درمانی چیست؟ درحواره‌ها چطور در ما ایجاد می‌شوند؟) زمان : ۷ دقیقه

 

من بهتر واقعا چیست؟ قسمت دوم (طرحواره درمانی، نظریه سایه‌های شخصیت یونگ و مثلث کارپمن چه کمکی به بهبود زندگی ما می‌کند؟ چرا مصاحبه برای دوره من بهتر الزامی است؟) زمان : ۷ دقیقه

 

من بهتر واقعا چیست؟ قسمت سوم (جزئیات برگزاری دوره من بهتر ۱۱ به چه صورت است؟) زمان : ۳ دقیقه

 

چرا این درس بدرد من میخورد ؟ (Why)

 

کلاس من بهتر حاصل سه کارگاه مجزا ولی مهم است : تله های روانی + سایه های شخصیتی (یونگ)+ مثلث کارپمن

این سه بحث به خیلی کمک کرد که ویرانه‌های خودم را جمع کنم و عمارت زندگیم را بسازم. به بهترین شیوه‌ای که بلدم اینها را دراختیارتان می‌گذارم :

الف- طرحواره درمانی دانشی جدید است، عمرش بیست سال است، کسی چون جفری یانگ آنرا به دنیا معرفی کرده است. بخواهم تشبیه کنم، در مقایسه با دانش‌های خودسازی که من در جوانیم آموختم، مثل مقایسه تلفن هوشمند در برابر تلفن‌های قدیمی نوکیا است که بسیار فرق دارند. طرحواره درمانی اگر درست فهمیده بشود، شاگرد زندگی خودش را تغییر می‌دهد، بیمار شخصیتش را بهبود می‌بخشد، پدر و مادر قشنگتر والدی می‌کنند، کاسب بدون کلک کاسبی می‌کند، مدیر‌، زیباتر رهبری سازمانش را پیش می‌برد.

بقدری این مفهوم در کوچینگ بدرد می‌خورد که من دوره مقدماتی و پیشرفته طرحواره درمانی را در لندن با ISST گذراندم (۲۰۱۸) و حتی در سال ۲۰۱۹ افتخار شاگردی خود جفری یانگ را در ادینبورگ اسکاتلند داشتم. تقریبا می‌توانم بگویم افتخار شاگردی همه بزرگان قدیم و جدید SCHEMA-THERAPY دنیا را حضورا و نه ویدئویی داشته ام ( آیدا شاو، جاون فارل، رودریگز، سوزان وین). هدفم این بوده که به شاگردانم یا مراجعینم ( مدیران و رهبران صنعت و ...) حرف روز دنیا را بزنم.

ب- کارل یونگ متفکر بزرگیست. در بحث سایه های شخصیتی یونگ بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم. یونگ درست می‌گفت که بخش‌های نزیسته ما، قسمت‌های قایم شده زندگی ما، انرژی عظیمی دارند و می‌توانند ما را نابود یا سربلند سازند. سایه‌‌های عاطفی ما، روابط ما را مین گذاری می‌کنند. سایه‌های معنوی، ما را به بیراهه‌های کاذب می‌کشاند و فساد اخلاقی، سایه‌های ثروت ما را در فقر یا ترس فرو می‌برد...حیف بود در اینباره تدریس دقیق نداشته باشیم.

ج- در نظریه کودک بالغ والد، کسی داریم به اسم استفان کارپمن که به مردم دنیا نشان داد چگونه در نقش‌های کودکانه خویش زندگی فعلی خود را نابود می‌کنند. من با فهم نظریه قربانی - جلاد - رابین هود کل نگاهم به زندگیم تغییر کرد. این طعم را به شما می‌چشانم تا لذت ببرید‌، بارتان سبک بشود.

 

 

 

جفری یانگ

 

جان فارل و آیدا شاو، مبدع طرحواره درمانی گروهی

 

Susan vind نایب رییس سابق انجمن طرحواره درمانی

 

 

 

 

 

 

 

در این دوره چه عایدم خواهد شد ؟ (What)

اين دوره شامل سه كارگاه مجزاست : تله هاى روانى+ سايه هاى شخصيت+ مثلث كارپمن ١-تله هاى شخصيتى من كدامند ؟( انجام سه تست علمى معتبر طرحواره درمانى) ٢-بررسى هجده تله (بى ارزشى، رهاشدگى، خودشيفتگى، محروميت هيجانى،معيارهاى سختگيرانه…) ۳-چگونه با تله هاى خودم مواجه بشوم؟ كجا از درمانگر كمك بگيرم؟ ٤-سايه هاى شخصيتى من كدامند؟ چه رويكردى اتخاذ كنم؟ ٥- سايه هاى ثروت، رابطه، معنويت كاذب ٦- چگونه در بازى قربانى مى افتم؟ چه كسانى نقش رابين هود را به عهده ميگيرند؟ چگونه در دام اين مثلث نيفتيم؟برچسب هاارسال دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنید

دیدگاه ها
محصولات مرتبط