رهایی از کمال طلبی منفی

رهایی از کمال طلبی منفی

ویژگی ها:
خانه توانگری طوبی
تماس بگیرید 017


نقد و بررسی اجمالی

این تصاویر را iyan Lang تو انگلیس میکشه و اساتید تو کارگاههای مدیریتی استفاده میکنند، تو این آدمکهای بدون سن و جنس و نژاد، اون آدم بالاییه و اون پایینیه خیلی برام جالبند. بالاییه نماد کسیست برام که دیگه علیرغم اینکه به بالای درخت رسیده، اساسا بلد نیست توقف کند و لذت ببرد. بالاییه نماد یک موفق بدحال بیچاره است برام و اصلا نمیخواهم هیچ یک از خوانندگانم تجربه اش کنند! پایینیه هم همون بیناموسیه که کارش زیراب زنی و پایین کشیدن بقیه است که فعلا محل بحثمان نیست!

 

 

 

 


داشتن استاندارد بالا در زندگى و درجا نزدن خوبه اما اگر از دستاوردهای الانت بلد نیستى لذت ببرى، چک کن دچار کمال طلبى منفى نشده باشى که الکى قله تعریف میکند براى " نرسیدن". دائم احساس ناکامى داشتن؛
باید کمر این تله روانى را بشکنى، باید بلد باشى فرق کمال طلبى منفى و مثبت چیست.
درس رهایى از کمال طلبى منفى، دقیق و کارساز است.

 

 

 

 

وقتی بناست از کمال طلبی منفی بنویسم، انگار داستانی ۲۲ ساله را مرور میکنم.

در دانشکده طب بودم و همزمان نزد آسید رضی شیرازی بزرگوار فلسفه اسلامی میخواندم و در یک مرکز فرهنگی کار میکردم و در دبیرستان معلم عربی هم بودم و بسیار مطالعه میکردم، دارم از ۲۱ سالگی خودم صحبت میکنم که فشاری زیاد را تحمل میکردیم و حرفمون هم این بود که “یکسال بخور نون و تره، ده سال بخور نون و کره!” اما پزشکی درسی نبود که بشه توش اینقدر بی محابا درس خوند زیرا ته نداره textbook ها و …یهویی میبینی هم الکی رو یک بحث ماههاست قفل شده ای و هم وقت کلی دروس دیگه گرفته شده!

خاطرم هست نماینده کلاس داروشناسی پزشکی بودم (فارماکولوژی) و برای نوشتن جزوه درس برای همکلاسیهام بعضا تا ۱۱ رفرنس را میخواندم! 

خب ممکنه بپرسید چه اشکالی داشت؟ 

اشکالش این بود که تداومش محال بود اگر میخواستی طبیبی خوب بشوی، نیاز به جامعیت داشت و اگر میخواهی انسانی متعادل بشوی، زندگی فقط درس نیست، کار پاره وقت و معاشرت و مطالعات جنبی و …هم همه لازم بودند!

من شانس داشتم که خیلی زود فهمیدم یک جای کار ایراد دارد! مشخص است که فقط استانداردهای بالا داشتن نیست که تو را موفق میکند. بلکه باید به موقع به بعضی مطالب نه گفت و به بعضی مطالب در حدکافی بسنده کرد. من متوجه شده بودم که فشار درونی و استرس ناشی از تمام نشدن کارهای کمال طلبانه، انرژی من را برای بسیاری دیگر از کارها میکاهد، لذا تصمیم گرفتم بازی را عوض کنم و کلمه “عالی ” را با “کافی” عوض کردم. باید اعتراف کنم که به این سادگی که نوشتم قطعا نبود و بسیاری اوقات دوباره سر خورده ام به سمت خرکاری ولی در ۴۳ سالگیم میتوانم با ارامش برایتان بگویم که رمز بسیاری از دستاوردهای زندگیم همین تغییر بود.

 

 

 

ما لازم داریم استانداردهای بالا داشته باشیم ولی ارزشمندی مان را منوط به تحقق اهدافمان فقط نکنیم.

ما لازم داریم قید بعضی کارها را بزنیم یا به متوسطی خوب از یک موضوع در زندگیمان بسنده کنیم تا متعادل بشویم. اینها را مردی به شما میگوید که بسیار سریع شهرت و ثروت و محبوبیت را در زندگی تجربه کرد.

 

 

 

طبیعیست که وظیفه دارم این مسیر را برای افرادی که مثل من هستند، تبیین کنم و بارها در سخنرانی هایم در این باره گفته ام اما انگار افراد زیادی هستند که نیاز به یک درس تخصصی دارند تا این موضوع را حل کنند و به پیش بروند. 

در درس غیر حضوری “رهایی از کمال طلبی منفی” موضوع را خیلی جدی ظرف یکماه بروزرسانی کردم و هر آنچه را تجربه داشتم با تکنیکهای برگرفته از ۴ مکتب زیر در آمیختم تا درسی بشود تکرار نشدنی:

 1. یافته های جفری یانگ در بحث schema therapy و طرح واره درمانی 
 2. یافته های روانشناسی یونگی و سایه shadow شکست در زندگی آدم
 3. یافته های اریک برن در سوق دهنده “کامل باش” در نظریه کودک-بالغ- والد
 4. تکنیکهای کارآزموده روانشناسی شناختی رفتاری CBT
   

 

 

 • بعد رفته ام سراغ موضوع مهم مفهوم کمال طلبی مثبت و فرقش با کمال طلبی منفی و تاکید بر اینکه این مشکل بسیار مقاوم به درمان و آموزش است! 
 • سپس آسیبهای آنرا در همه ابعاد باز کرده ام طوریکه متوجه بشوید چقدر هزینه بی خود در زندگی داده اید به خاطر این تله روانی و حمله اصلی را زمانی شروع میکنیم به بحث که طرح میکنیم همان عواملی که ایجاد کننده این تله روانی هستند، تداوم بخشش هم هستند و فقط باید ردشان را بزنیم.

 

 

 •  
 • بقیه یکساعت بحث راه حلها واقعا کمک کننده هستند مگر اینکه باز کمال طلبانه آنها را گوش کنید نه واقع بینانه! 
 • من در این سالها خودم را نجات دادم (مثل معتادان گمنام باید حرف بزنم: من علیرضا ۲۲ ساله پاکی دارم ) و بعدها خیلی درباره این مشکلم مطالعه کردم که فهمیدم بخشهایی از اون نوشته ها بدرد فقط کتابها میخورد و بخشهاییش که واقعا جواب داده روی خودم و مراجعینم  را در این درس براتون آورده ام.

 

 

 

 • این درس بدرد چه کسانی میخورد؟

  • اگر استانداردهای بالا دارید در زندگی ولی به خیلیهاشون نمیرسید!
  • اگر به اهدافتون رسیده اید، ولی حالتان خوب نیست و بلافاصله هدف جدید میگذارید و دوباره از از سر!
  • اگر در دهه دوم هستید و میخواهید پردستارد شوید نه پر آرزو، باید مراقب این تله باشید شدیدا زیرا در ایران کل سیستم آموزشی آلوده به این تله است.
 • اگر خانمی هستید که دستاورد دارید، ولی به قیمت فرسودگی بدنی و بدخوابی و … این درس شما را متحول خواهد کرد.

 

 

 •  
 • نظرات دانشجویان:

   

 

 

 

 •  

 •  

   

 • تست آنلاین:

 

 

انجام تست

چرا این درس بدرد من میخورد ؟ (Why)

۱۸۰ دقیقه درس دقیق با مثال و توضیح دراین درس می آموزید دقیقا به چه میزان کمال طلبی منفی دارید علت کمال طلبی خود را متوجه میشوید و با آخرین تکنیکهای برگرفته از ۴ شیوه مشهور درمانی دنیای روانشناسی به تغییر خواهید پرداخت هدف این درس حذف کمال طلبی نیست، تبدیل کمال طلبی منفی به مثبت (پردستاوردی) است

در این دوره چه عایدم خواهد شد ؟ (What)

چرا به کمال طلبی منفی دچار میشویم؟ چرا اکثر انسان ها نمی توانند از کمال طلبی منفی رها شوند؟ سم کمال طلبی منفی چیست؟ توضیح و تحلیل تست استاندارد تله کمال طلبی منفی (معیارهای سختگیرانه) معیاری برای اینکه آیا شما کمال طلب منفی هستید؟ (تست شافران) کمال گرایی منفی چگونه می تواند به ما آسیب بزند؟ شما درگیر کدامیک از انواع کمال طلبی منفی هستید؟ (نظریه جفری یانگ) راهکاری برای حل تفکر اشتباه "همه یا هیچ" بهبود کمال طلبی با انعطاف پذیری کمال طلبی منفی و سفر زندگی زنانبرچسب هاارسال دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنید

دیدگاه ها
محصولات مرتبط